Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Listopad 2022>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
2

Dnes návštěv:
51

Celkem návštěv:
490773

Metodické portály & webové stránky

ČESKÉ

NÁZEV PORTÁLU ZDROJ ANOTACE
CZECHKID FHS UK, Katedra studií občanské společnosti Informační portál Czech Kid je nástroj pro zavedení multikulturní výchovy do škol. Jeho cílem je skrze konkrétní zkušenosti (interaktivní postavy) připravit žáky na to, aby dokázali obstát v multikulturní společnosti. Czechkid se snaží zprostředkovat zkušenosti lidí, kteří pochází z  natolik odlišných prostředí, že si třeba kolikrát nemusí ani rozumět.
Inkluzivní škola META, o.s. Inkluzivní škola je informační portál zaměřený na začleňování žáků - cizinců do českého vzdělávacího systému.
Varianty Člověk v tísni, o.p.s. Vzdělávací program, který podporuje zavádění interkulturní výchovy a globálního rozvojové vzdělávání do českého školství.
Informační a vzdělávací programy Člověka v tísni Člověk v tísni, o.p.s. Soubor článků vážících se k problematice chudoby, rozvojové spolupráce, migrace, lidských práv a rasových a národnostních předsudků a xenofobie v České republice.
Otevřená škola Multikulturní centrum Praha Cílem projektu je usnadnit integraci osob se speciálními vzdělávacími potřebami do vzdělávacího systému, lépe umožnit jejich následné zapojení do většinové společnosti a na trh práce a zvýšení povědomí o menšinách a posílení interkulturních dovedností.
Multikulturalita Liberecké romské sdružení Cílem webových stránek www.multikultura.cz je poskytnout především školám, pedagogům a studentům pedagogických fakult informační databázi k zavádění a realizaci multikulturní výchovy na školách.
UNHCR (Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky) UNHCR Portál poskytuje konkrétní plány, jak do výuky jazyka, literatury, umění, dějepisu, zeměpisu a občanské výchovy zahrnout téma uprchlíků.
PRVák ADRA Cílem programu rozvojového vzdělávání PRVák je informovat děti a mladé lidi v České republice o problematice rozvojových zemí a rozvojové spolupráce.
Metodický portál RVP Výzkumný ústav pedagogický Metodický portál slouží podpoře učitelům při zavádění rámcových vzdělávacích programů ve školách.
Sociální programy MŠMT Portál se věnuje především těmto tématům: Interkulturní vzdělávání a extremismus, Inkluzivní a speciální vzdělávání, Vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí, Vzdělávání menšin, Vzdělávání azylantů a dětí cizinců, Interkulturní vzdělávání a extremismus.
Rozvojové programy: Integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a podpora menšin MŠMT Vzdělávání v jazycích národnostních menšin, vzdělávání žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí, multikulturní a inkluzivní výchova - vyhlášení programů + podpořené projekty.
Rozvojové programy: vzdělávání azylantů a cizinců MŠMT Rozvojové programy ve vzdělávání určené k financování zvýšených nákladů souvisejících se vzděláváním azylantů a se vzděláváním cizinců.
Multi-kulti ARPOK Projekt "Multikulturní výchova v Olomouckém kraji" přispívá k bezpečnému soužití národnostně a etnicky odlišných skupin, cizinců a příslušníků většinové společnosti. Prostřednictvím metodických příruček, seminářů pro pedagogy a webového portálu si projekt dává za cíl začlenění multikulturní výchovy do výuky na základních a středních školách v regionu Střední Moravy.
 

ANGLICKÉ

Think Global The Development Education Association Webové stránky britské nadace, jejímž cílem je podporovat globální vzdělávání.

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.