Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Červen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
68

Celkem návštěv:
516042

Interkulturní vzdělávání na SOŠ – Metodika projektu Stereotýpek v nás

Dne 17.10. proběhlo v Praze školení pro pedagogy s názvem Interkulturní vzdělávání na SOŠ – Metodika projektu Stereotýpek v nás. V knihovně Informačního centra OSN, které nám laskavě poskytlo své prostory, se sešlo celkem jedenáct pedagogů a pracovníků s mládeží.

Cílem školení bylo nabídnout pedagogickým pracovníkům hlubší vhled do vybraných témat interkulturního vzdělávání, a to zejména s ohledem na roli učitele v něm. Účastníkům byla také představena metodika vzdělávacího programu (interkulturní seminář, cyklus interkulturních dílen, vícedenní aktivity).

Na začátku školení se učitelé zamysleli nad tím, co pro ně pojem interkulturní vzdělávání znamená a jaké mohou být jeho plusy a mínusy při aplikaci ve vyučování.

Účastníci si vyzkoušeli několik aktivit vzdělávacího programu, které následně zhodnotili z hlediska možnosti použití ve vyučování a při práci s mládeží.

Samozřejmou součástí celého dne bylo i sdílení zkušeností s interkulturním vzděláváním, které, jak se ukázalo, jsou na jednotlivých školách a institucích velmi rozdílné, a to jak s ohledem na reakce žáků, tak na metody používané ve vyučování.

Z evaluací vyplněných účastníky vyplynulo, že seminář byl pro pedagogy přínosný hlavně z hlediska nových metod, které mohou využít přímo ve vyučování. Pozitivně byla vnímána jednoduchost aktivit, které přitom probírají do hloubky témata zakotvená v osnovách vyučování.

Další školení pro pedagogy SOŠ v rámci projektu proběhne již na začátku příštího roku a my se těšíme na další zájemce!

Pro více informací o možnosti účasti na školení pro pedagogy či na jiných aktivitách projektu neváhejte kontaktovat Karolínu Kousalovou (karolina.kousalova@afs.org), koordinátorku vzdělávacího programu.

Fotografie

Interkulturní vzdělávání na SOŠ – Metodika projektu Stereotýpek v nás

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.