Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Červen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
77

Celkem návštěv:
516052

Akreditované školení pedagogických pracovníků SOŠ v rámci projektu Stereotýpek v nás

Školení Interkulturní výchovou a prožitkem k toleranci – nové metody v IKV je určeno všem zájemcům z řad pedagogických pracovníků středních odborných škol ve:

  • Královéhradeckém,
  • Jihočeském,
  • Karlovarském,
  • Středočeském,
  • a Plzeňském kraji.

Cílem školení je nabídnout pedagogickým pracovníkům hlubší vhled do vybraných témat interkulturního vzdělávání (a multikulturní výchovy) a jejich reflexi, zejména s ohledem na roli učitele v interkulturním vzdělávání, a seznámit je s metodikou vzdělávacího programu projektu Stereotýpek v nás, která byla vytvořena přímo pro žáky SOŠ.

Jednodenního školení v rozsahu 6 hodin se zúčastní cca 15 pedagogických pracovníků, kteří společně se zkušenými lektory budou *interaktivními metodami prozkoumávat různá témata interkulturního vzdělávání.

Kdy:    16. dubna 2012 od 10:00 hod do 16:00 hod

Kde:    Junák - svaz skautů a skautek ČR, Krajinská České Budějovice Krajinská 384/40a, 370 01 České Budějovice  http://www.krajinska.cz

Konkrétní témata školení:

  1. Co to je interkulturní vzdělávání (multikulturní výchova)? Jaké jsou jeho hlavní cíle? Jaká je role školy a učitele v rámci IKV?
  2. Zajímavá témata IKV* v aktivitách projektu Stereotýpek v nás: Interaktivní předvedení aktivit z metodiky projektu, která zpracovávají témata jako: normálnost vs. jinakost, stereotypy, předsudky a jejich vznik, vliv okolí na utváření našich názorů – s důrazem na vliv médií, životní hodnoty a jejich vztah ke kultuře, vytváření a prosazování vlastních postojů.
  3. Cílená zpětná vazba jako účinný nástroj v IKV:nteraktivní seznámení s využitím cílené zpětné vazby.
  4. Evaluace aktivit: seznámení s různými zábavnými formami evaluace aktivit.

Účast na školení, stejně jako metodické materiály jsou pro projektové pedagogy (ze SOŠ pěti zapojených krajů) zdarma. Drobné občerstvení zajištěno. Účastníci školení dostanou k dispozici originální metodiku vzdělávacího programu projektu Stereotýpek v nás - metodiku interkulturního semináře a cyklu interkulturních dílen.

Provedení obou částí programu pro žáky přímo na škole si učitelé mohou též zdarma objednat, zajistíme zkušené a vyškolené lektory, kteří na školu v předem dohodnutém termínu přijedou.

Školení je akreditováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Přihlášky zasílejte do 10. dubna 2012 koordinátorce Karolíně Kousalové na adresu karolina.kousalova@afs.org.

Fotografie

Akreditované školení pedagogických pracovníků SOŠ v rámci projektu Stereotýpek v nás

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.