Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Březen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
4

Dnes návštěv:
92

Celkem návštěv:
508087

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (partner projektu)

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace působící od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví a mezikulturního vzdělávání. Zprostředkováváme pro Vás dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce organizujeme podobné pobyty u nás. Ročně vyšleme do světa na krátkodobé či dlouhodobé projekty téměř 800 dobrovolníků a pro 400 zahraničních organizujeme s lokálními partnery dobrovolnické projekty  v Česku.

V různých regionech ČR organizujeme mezinárodní dobrovolnické projekty a programy sociální integrace, environmentální výchovy a rozvoje venkova. Pražská centrála se vedle vysílání dobrovolníků do zahraničí a koordinaci dobrovolnických projektů v ČR zaměřuje na rozvojově- a mezikulturně-vzdělávací projekty a kampaně (GLEN, Fotbal pro rozvoj, Stereotýpek v nás), brněnská pobočka na sociální programy pro znevýhodněné děti, pobočky Kostelecké Horky a Bílé Karpaty na environmentální výchovu a oživení místního dění, tradičních zvyků a řemesel.
 

Vizí INEX-SDA je

  • tolerantní a otevřená společnost, která respektuje kulturní odlišnosti a ctí zásady udržitelného rozvoje
  • aktivní a zodpovědní občané, kteří se zajímají o dění v okolním světě a věnují se obecně prospěšným činnostem bez ohledu na přímý finanční benefit
  • mezinárodní a mezikulturní spolupráce, založená na principech rovného přístupu, vzájemného respektu a porozumění

Poslání (proč INEX-SDA existuje)

  • Posláním INEX-SDA je skrze mezinárodní dobrovolnické projekty, vzdělávací programy a kampaně podporovat rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a aktivní, zodpovědný přístup k okolnímu světu na místní i globální úrovni.
  • Svou činností vytváříme prostor, v němž mohou zejména (ale nejen) mladí lidé čerpat nové zkušenosti, rozvíjet své schopnosti a dotvářet si vlastní pohled na svět.

Dobrovolnictví v našem pojetí lze definovat jako 3P:

  • příležitost k aktivnímu zapojení se do občanské společnosti
  • podpora místních i mezinárodních iniciativ
  • prostředek neformálního vzdělávání, v němž si mají lidé možnost osvojit důležité vědomosti, dovednosti, postoje a hodnoty, které mohou využít v osobním, občanském i profesním životě

Fotografie

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (partner projektu)INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (partner projektu)INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (partner projektu)INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (partner projektu)

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.