Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Březen 2024>>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
10

Celkem návštěv:
544733

AFS Mezikulturní programy (partner projektu)

AFS Mezikulturní programy je občanské sdružení, které je součástí celosvětové sítě AFS, která existuje již více než 90 let ve více než 60 zemích světa.

Hlavním posláním AFS je pomáhat lidem získávat schopnosti, znalosti a postoje potřebné pro tvořivý a harmonický život v současném multikulturním světě. Toto poslání naplňujeme prostřednictvím organizování studentských výměn, kterých se účastní více než 12 000 studentů ročně a které trvají tři, šest nebo dvanáct měsíců. Těch se mohou zúčastnit všichni středoškolští studenti ve věku 15 až 18 let, výměny probíhají po celém světě – od Asie přes Evropu a USA až po Jižní Ameriku. Studenti bydlí v hostitelských rodinách a chodí na místní střední školu, tím se nejen učí jazyk země, ale také se integrují do společnosti a poznávají kulturu země opravdu do hloubky. Každoročně jsou vypisována i nejrůznější stipendia! S AFS se také mladí lidé mohou zúčastnit Evropské dobrovolné služby (program Evropské Unie hrazený z grantu) a dobrovolnických programů mimo Evropu.

V České republice s AFS spolupracuje více než 150 dobrovolníků. Dobrovolníkem se může stát každý, AFS nabízí nespočet zajímavých aktivit, do kterých je možnost se zapojit a přispět tak k rozvoji občanské společnosti. Jsou to například aktivity pro zahraniční studenty hoštěné na školní rok v ČR (lanové centrum, ples, rafty, divadlo), ale i workshopy na školách nebo pomoc při organizování školení pro zahraniční i české studenty. Dobrovolnické skupiny jsou navíc rozmístěné po celé ČR, takže zapojit se může opravdu každý (Praha, Plzeň, HK/Pardubice, Jičín, Liberec,…). Dobrovolníci se mohou účastnit i krátkodobých aktivit v zahraničí, ať už mezinárodních školení nebo výměn dobrovolníků, které AFS pořádá spolu s dalšími evropskými skupinami dobrovolníků. Dobrovolníci v rámci nějakého tématu (např. ochrana životního prostředí) navštíví jinou zemi, kde se nejen vzdělávají, ale poznávají i své vrstevníky z nejrůznějších zemí Evropy – např. z Islandu, Belgie nebo Portugalska. Nabídka je pestrá a zapojit se může opravdu každý a v každém věku!

Fotografie

AFS Mezikulturní programy (partner projektu)AFS Mezikulturní programy (partner projektu)AFS Mezikulturní programy (partner projektu)AFS Mezikulturní programy (partner projektu)

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.