Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Červen 2024>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
21

Celkem návštěv:
557626

Lektoři prožitkového kurzu

 

PK již lektorovali:

Lukáš Policar

Vystudoval jsem vzdělávání dospělých, personální management a sociologii na Karlově univerzitě v Praze a na Masarykově univerzitě v Brně a nyní pracuji jako projektový koordinátor ve Sdružení dobrovolných aktivit INEX (www.inexsda.cz). Ve dvaceti jsem vyrazil na zkušenou do Francie a začal pracovat s mladými lidmi. Učil jsem jako dobrovolník francouzštinu na základní škole v Maroku a angličtinu na dívčí škole v Jemenu. Učil jsem také na několika jazykových školách v Praze a už šest let jezdím jako lektor a instruktor na různé outdoorové akce se žáky a učiteli základních a středních škol pod hlavičkou sdružení Jules a JIm. Hraju na basu v punk-rockové kapele Calambre rád cestuju do dalekých zemí, setkávám se se zajímavými lidmi a ochutnávám dobroty z jejich kuchyně. smiley

 

Veronika Endrštová


Dokončila jsem studium sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy a pracuji jako projektová koordinátorka v organizaci INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, kde mám na starosti právě projekt „Stereotýpek v nás“. Šest let jsem jezdila jako vedoucí na dětské tábory a o svých dvaceti se věnuji dobrovolnickým projektům v Česku i v zahraničí. Mám za sebou pracovní zkušenosti z několika neziskových organizací zabývajících se vzděláváním dětí i dospělých (Partners Czech, Generation Europe, Sdružení Tereza). Baví mě toulat se po horách a objevovat zapadlá místa, ale i zalézt s knížkou nebo dobrým filmem „za pec“ a celý den se neukázat. Radost mi dělají barvy, pohyb venku i uvnitř, živá hudba, slunce, svérázní lidé a možnost tvořit rukama.

 

 

Julie Machačová 


„Srdce má své důvody, o kterých rozum nic neví.“ (Blaise Pascal)

Studuji Sociální a charitativní práce na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ve dvanácti jsem objevila kouzlo divadelní improvizace, ve čtrnácti zalíbení v komunikaci s lidmi a od té doby nadchnutí pro nejrůznější projekty v rámci regionu i více států. V šestnácti jsem přičichla k zážitkové pedagogice a lektorsky ji rozvíjela v národních i mezinárodních projektech jako je Klub-NET, Make a Connection, Youth in Action, a v rámci rozvojových kurzů ve sdruženích Prázdninová škola Lipnice, Jules a Jim a Prevent. Ve volném čase jsem připravovala aktivity pro nízkoprahové centrum a vedla divadelní a výtvarné kroužky, jezdím jako vedoucí na letní tábory. Zároveň pracuji jako koordinátorka miniworkcampů a prožitkových kurzů právě projektu „Stereotýpek v nás“ v organizaci INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Baví mě lidská diverzita – to, jak jsme každý jiný jak při setkávání s cizinci, tak u nás v ČR i kolem mě. Naplňuje mě veškeré umění (divadlo, muzika, malba, foto a design) a neodmítnu sporty zimní (snowboard, běžky, brusle…) ni letní (plavání, kanoistika, kolo, turistika…). Chci se dostat na dýl do zahraničí – ideálně stopovat až do Indonésie, Austrálie… Rozhodně se nenechám jen tak něčím rozhodit a řídím se heslem "Dno je dobré na to, aby sis ho prohlíd...ale brzy se odrazil a stoupal výš!" A úplně nejraději jsem se svými nejbližšími – rodinou a přáteli – pak je jedno, co právě dělám! :)

 

 

Veronika Uhlířová

 

Účast na několika zahraničních workcampech pro mě byla velkou inspirací a zároveň první větší zahraniční zkušeností. I přesto, že jsem se na několik let od workcampu vzdálila, našla jsem si cestu zpět a stala se jejich vedoucím.
V říjnu 2011 jsem se vrátila ze Senegalu, kde jsem absolvovala tříměsíční stáž programu GLEN. V rámci ponávratových aktivit se zapojuji do několika programů Globalniho rozvojového vzdělávání, stala jsem se lektorkou programu PRVak a tutorkou letošního cyklu GLEN.
Vystudovala jsem Blizkovýchodní a Africká studia, a v rámci studia strávila rok ve Švédsku. V současné době žiji v Praze, kde pokračuji ve studiu Etnologie a mnoha dalších aktivitách.
Miluji slunce, tanec a dobré jidlo.

 

 

 

 

 

František Mastný

 

Studuji ekonomiku, energetiku a management na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického. Navzdory technickému zaměření mých studií se rád ponořuji do hlubin lidské mysli. Baví mě číst mezi řádky a zjišťovat motivaci jednotlivých lidských konání. Dva semestry jsem studoval na univerzitě v USA, což mi kromě nekonečného cestování přineslo řadu kamarádů z celého světa. Užíval jsem si tam sdílení kultur, názorů a životních zkušeností, a to mi přineslo nadhled, který člověk získá jen osobním kontaktem s lidmi. Mojí vášní je sport - především pak florbal. Kromě toho rád trávím čas s přáteli a nejbližšími, ujímám se organizace našich společných volnočasových aktivit, jezdím na kole a objevuji poklady ve formě geocachí. Líbí se mi heslo: "Není čas ztrácet čas!"

 

 

 

 

Alina

 

 

Studuju na ETF na oboru socialní praci. Delam dobrovolnika pro neziskovou organizace AMIGA, kde pracuju s zahraničními studenty. Pišu pro rusky časopis Artek a pro migrantské webove stranky media4us.cz. Delam jogu už 3 roky. V Kazachstanu, odkud pocházím mam 4 kočky, v Praze zatím jenom jednu :)

 

 

 

 

Štěpán Růžička

 

Jsem z Gymnázia Jana Keplera, odkud jsem odešel na Fakultu Jadernou a Fyzikálně Inženýrskou na ČVUT v Praze. Poté jsem se odebral na University of Warwick, kde jsem si dokončil studium v počítačovém modelování molekul. Nyní na Warwicku dělám doktorát. Kromě workcampů s Inexem mě baví horská turistika, vytrvalostí běh a lezení. 

 

 

 

 

 

Káča Jankovcová

Prošla jsem dětským turistickým oddílem. několik let jsem na Jihu Čech působila jako lektor v organizaci zabývající se pedagogikou zážitku. Vystudovala jsem pedagogiku volného času a obor zdravotnického záchranáře. V posledních letech se věnuji jak pracovně tak i zájmově lidem s různými druhy postižení. Každý rok jezdím na tábory buď jako zdravotník a nebo jako instruktor. O víkendech mě často najdete v přírodě, ať už na lyžích, na skále nebo sbatohem na zádech. Ráda se toulám po cizích zemích i té naší a nebo mě najdete někde v učebně jak učím první pomoc.
Co mě nabíjí:pobyt v horách, jízda na lyžích, tanec, dobré knížky, zpěv, pobyt v přírodě, vaření, výroba šperků a ruční práce, geocaching a spánek.

Co mě zabíjí:nákupy, když počítač nedělá to co má.
Pikantnost: řežu s motorovou pilou.

 

 

Gosia DabrowskaVystudovala češtinu na Filologické fakultě ve Wroclawi. Od roku 2010 studuje psychologii na University of Social Sciences and Humanities (SWPS) v Polsku. Absolvovala odborný vzdělávací kurz pro školitele a věnuje se lektorské činnosti. Vede školení, semináře a workshopy v oblasti sociálních dovedností, kreativity a teambuildingu. Součastně pracuje pro Multikulturní centrum Praha na pozici metodičky vzdělávacího projektu Interkulturním vzděláváním a prožitkem k toleranci: Stereotýpek v nás.

 

 

 

 

 

Viola Hoznauerová

Vystudovala jsem sociální práci a andragogiku a personální řízení na FFUK, v současnosti studuji sociální pedagogiku a psychologii tamtéž. Baví mě práce s dětmi a lektorování. V současnosti lektoruji např. programy primární prevence pro Prospe o.s., adaptační kurzy pro Jules a Jim o.s. nebo  školení dobrovolníků pro INEX-SDA. Jinak pracuji jako konzultantka na Lince Bezpečí .

Jednou z mých vášní je cestování a vůbec nejraději objevuji svět jako dobrovolník. Ráda se tak dostávám pod pokličku různých kultur, objevuji, co všechno máme mi lidé společného a jak si můžeme být blízko i přes tolik vnějších odlišností. Je krásné, jak je svět barevný!

 

 

 

Bc. Ruslan Masmaliyev

Vystudoval jsem český jazyk a regionální studia na Slovanské univerzitě v hlavním městě Azerbajdžánu Baku. Nejdřív jsem pracoval s mladými lidmi v sousední Gruzii a pak se vypravil do České Republiky pracovat jako dobrovolník pro organizaci AFS (www.afs.cz), která organizuje mezinárodní studijní pobyty pro středoškoláky. Pomáhám s hostingem, dělám překlady, pracuju s přihláškami a účastním se různých vzdělávacích akcí a aktivit se středoškoláky z celého světa, kteří přijeli na rok studovat do České republiky. Baví mě hudba, sport a cestování. Ale nejradši hraju a koukám se na fotbal. Do budoucna ještě plány nemám.

 

 

Mai Ngoc Mingh

 

Tento rok nastupuji na studium etnologie se specializací vietnamistika na FF UK. Pracoval jsem jako sportovní trenér a práce s lidmi mi není cizí. Při samostudiu mediace a koučingu jsem náhodou přišel do styku se zážitkovou pedagogikou, která mě hodně zaujala.  Henry van Dyke kdysi řekl „Jsou jen dvě cesty, jak žít svůj život. Jedna je, jako by nic nebyl zázrak. Druhá je, jako by všechno byl zázrak.“. Vydal jsem se tou druhou cestou ;)

 

 

 

Jakub Kříž

Pracoval jsem jako lektor primárních dlouhodobých prevenci sociálně patologických jevů pro KOTEC o.s., jako lektor motivačních kurzů pro mladistvé nezaměstnané a rekvalifikace seniorů pro práci s počítači. Jako dobrovolník jsem v posledních letech vedl řadu mezinárodních workcampů v ČR. V současnosti jsem aktivní v hnutí Brontosaurus, kde se zaměřuji na rozšíření vzdělání o akreditované programy Organizátor hnutí Brontosaurus a Vedoucí letních táborů.

 

 

 


Sophie Teheux

Vystudovala jsem středoevropská studia v Paříži na Sorbonně. Momentálně studuji třetím ročníkem na DAMU, obor režie-dramaturgie alternativního a loutkového divadla. Pracuju jako překladatelka z češtiny do francouzštiny a učím francouzštinu na střední škole. A musím říct, že mě to moc baví. S projektem Stereotýpek v nás chodíme s dašími lektory do středních škol a děláme interkulturní semináře a dílny. Moc ráda cestuju, nejraději po střední a východní Evropě. V Česku mě fascinují : klub českých turistů, mákové, tvarohové a povidlové koláče, neuvěřitelně dlouhá vlaková spojení mezi krátkými vzdálenostmi, moravské vinné sklípky a systém přezouvání bot na školách. Určitě mě budou fascinovat i další věci v budoucnu, na to se už těším!

 

 

 

Nikolaj Isakov

Studuji na České zemědělské univerzitě v Praze na Provozně ekonomickou fakultu obor podnikání. Jsem ve druháku. Na magisterské studium plánuji odejít na Vysokou školu ekonomickou, možná ještě někam – to se ještě budu rozhodovat příští rok. Po střední škole jsem studoval jeden rok v Rusku mezinárodní vztahy, ale nějak neočekávaně jsem se rozhodl jet studovat do Evropy. A toho vůbec nelituji, protože je to obrovská možnost na jednu stranu získat titul a mít za sebou dobré vzdělání, na druhou - podívat se na svět jinak, získat nové životní zkušenosti, poznat nové lidi a sebe taky. Baví mně cestovat, baví mne dělat něco novýho, zažívat věci, které jsem ještě před tím nezažil a zkoušet sebe jestli to dokážu. Mám rád cizí jazyky, snowboard je taky teď mou láskou ( i když je to pro mně jenom první sezóna a to moc neumím :). Když mám čas, chodím do posilovny.

 

Mohsen Mohammadkhani

Studoval jsem na Fakultě strojního inženýrství na Českém vysokém učení technickém, pak jsem začal podnikat v oblasti cestovního ruchu, včetně účasti v televizních reklamách pro americké firmy, které již učinily 6 let. Velkou radost mi dělají náhodné neplánované výlety do exotických zemí nebo možnost vařit pro ostatní.

 

 

 

 

 

 

Profily vedoucích na MINIWORKCAMPy si prohlédněte zde.

Fotografie

Lektoři prožitkového kurzu

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.