Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Červen 2024>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
22

Celkem návštěv:
557627

NABÍZÍME

Kurzy pro multiplikátory

Kurzy pro multiplikátory
Kurzy pro multiplikátory jsou určeny dalším pracovníkům v oblasti vzdělávání a volného času mládeže, mezi něž se zahrnují pracovníci DDM, NZDM, mládežnických a dobrovolnických organizací a další osoby pracující s mládeží (např. lektoři na „volné noze“).

Akreditovaný seminář pro pedagogické pracovníky

Akreditovaný seminář pro pedagogické pracovníky
Seminář je určen pro pedagogické pracovníky středních odborných škol a středních odborných učilišť. Jedná se o šestihodinové vzdělávání v průřezovém tématu multikulturní výchova, a to prostřednictvím prvků zážitkové pedagogiky. Jeho cílem je nabídnout pedagogickým pracovníkům hlubší vhled do vybraných kapitol interkulturního vzdělávání a jejich reflexi, zejména s ohledem na roli učitele v interkulturním vzdělávání.

Interkulturní seminář

Interkulturní seminář
Cílem interkulturního semináře je zprostředkovat žákům první setkání s tématem jinakosti, stereotypů a předsudků. Interkulturní seminář je určen pro jednu třídu 1. až 3. ročníku středních odborných škol a má rozsah 90 minut.

Interkulturní dílny

Interkulturní dílny
Cílem cyklu je nabídnout žákům hlubší vhled do vybraných témat interkulturního vzdělávání a jejich reflexi. Cyklus interkulturních dílen je určen jednotlivým třídám 1. až 3. ročníku středních odborných škol. Skládá se ze tří navazujících dílen využívajících různorodé interaktivní metody.

Prožitkový kurz

Prožitkový kurz
Smyslem prožitkového kurzu v rámci projektu Stereotýpek v nás je dát žákům příležitost zažít témata probíraná v rámci interkulturního semináře a cyklu interkulturních dílen v mimoškolním prostředí a s využitím prvků zážitkové pedagogiky.

Hlavní cíl prožitkového kurzu spočívá v aktivním poznávání sebe sama v různých situacích, přemýšlení o vlastní identitě, hodnotách, diverzitě a společnosti, ve které žijeme.

Miniworkcamp

Miniworkcamp
MiniWorkcamp (MWC) je dobrovolnický víkend, během kterého budou žáci českých středních škol spolu se zahraničními studenty a dobrovolníky pomáhat v rámci některého z lokálních projektů.

Cílem MWC je zprostředkovat mladým lidem možnost zapojit se do smysluplné a veřejně prospěšné aktivity v některém z regionů ČR, vyzkoušet si týmovou spolupráci v interkulturním prostředí a v interakci s místními lidmi, ale také nahlédnout do zákulisí projektu.


Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.