Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Listopad 2022>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
1

Dnes návštěv:
51

Celkem návštěv:
490772

Metodické příručky

NÁZEV AUTOR ZDROJ ANOTACE
Cizinci jako téma Markéta Kadlecová, Jitka Polanská Člověk v tísni, o.p.s. Soubor krátkých textů o životě cizinců v České republice.
Cizinci v ČR Člověk v tísni, o.p.s. Multikulturalita Příručka se detailněji věnuje 4 skupinám cizincům žijícím v České republice: Vietnamci, Ukrajinci, Bělorusové a muslimové. Každá kapitola obsahuje jak základní informace o skupině cizinců, tak teoretické informace pro učitele a aktivity pro interkulturní výchovu. Na konci publikace najdeme 6 profilů cizinců žijících v ČR.
Dovedu to pochopit? Člověk v tísni, o.p.s. Člověk v tísni, o.p.s. Příručka obsahuje metodický materiál, který netradičním způsobem učí žáky toleranci k různým národům, kulturám a náboženstvím.
Dramatická výchova jako možný prostředek podpory naplňování cílů multikulturní výchovy Hana Kasíková, Josef Valenta Člověk v tísni, o.p.s. V první části text pracuje s pojmy jako jsou dramatická výchova, interkulturní vzdělávání, kultura a další. V druhé části poukazuje na styčné body dramatické výchovy a interkulturního vzdělávání. V závěru textu je na konkrétních příkladech ukázáno, jak může být dramatická výchova použita ve prospěch interkulturního vzdělávání.
Dvakrát měř, jednou řež – od multikulturní výchovy ke vhledu Petra Morvayová, Dana Moree Člověk v tísni, o.p.s. Tato příručka obsahuje jednak rozbor současného pojetí multikulturní výchovy v rámcových vzdělávacích programech a jednak podává řadu konkrétních technik a návodů, jak provozovat multikultuní výchovu ve třídě. Příručka vychází z tzv. transkulturního přístupu, který je založen nikoli na skupinovém, ale osobnostním přístupu v multikulturní výchově.
Hrozby neonacismu - Příležitosti demokracie Asi-milovaní, o.s. Člověk v tísni, o.p.s. Tato příručka je aktualizací příručky "Dovedu to pochopit? - Hrozby neonacismu" vytvořené programem Varianty společnosti Člověk v tísni. Tato příručka poskytuje nástroje, které umožňují účinně působit na studenty v prevenci projevů neonacismu a dalších extremistických postojů.
Identita aneb kým se cítím být (i jako učitel) Dana Moree MKC 3 aktivity jejichž cílem je: definovat identitu, prozkoumat vlastní identitu, a naučit se reagovat, pokud je moje identita konfrontována.
Interkulturní dílna Světová monoteistická náboženství Klára Jíchová, Jana al Oukla, Ruth MKC Text v prvé části krátce charakterizuje tři velká monoteistiská náboženství. V druhé části nabízí 5 aktivit na toto téma.
Interkulturní dílna Vietnam Nguy Giang Linh, Nguen Thu Hang MKC Text je založen na standardně kulturním přístupu k IKV. V prní části chrakterizuje stručne Vietnam a jeho obyvatele. V druhé části nabízí k tomuto tématu několik aktivit.
Interkulturní dílna Země a národy bývalého Sovětského svazu Anargul Kadrnochová MKC Text nejprve stručně charakterizuje bývalý Sovětský svaz. V druhé části nabízí k tomuto tématu několi aktivit.
Jak začlenit globální dimenzi do školního vzdělávacího programu? Člověk v tísni, o.p.s. Člověk v tísni, o.p.s. Článek ukazuje jak je globální dimenze začleněna do školního vzdělávacího programu ve Velké Británii. Zaměřuje se jak na různé věkové kategorie, tak na různé předměty.
Máš zelenou Asociace pro mezinárodní otázky, Člověk v tísni, o.p.s. - Varianty Člověk v tísni, o.p.s. Tato příručka mezikulturního vzdělávání je psána tak, aby s ní mohli pracovat především sami studenti, kteří v rámci výuky dostanou prostor blíže se seznámit s problematikou migrace a azylu.
Metody multikulturní výchovy Martina Holcová, Hana Synková MKC Cílem této příručky pro učitele je jednak získat přehled o literatuře vážící se k MKV a jednak si vyzkoušet některé aktivity MKV.
Uprchlíci a migranti Člověk v tísni, o.p.s. Multikulturalita Příručka obsahuje teoretické informace pro učitele a aktivity pro studenty vážící se k tématu migrantů a uprchlíků.
Nejen čísla Kolektiv autorů IOM, UNHCR Vzdělávací materiál týkající se migrace a azylu v Evropě.
Nezvaní hosté Miloš Hrubý, Jan Černý (ed.) Člověk v tísni, o.p.s. Tento sborník textů je určen pro města a obce, které se zamýšlejí nad možností aktivně bránit shromážděním z nenávisti.
Putování s Carly META, o. s. , UNHCR META Vzdělávací pomůcka, která slouží k otevření tématu odlišností a vyhnanství pro děti ve věku od 5 do 8 let. Obsahuje krátký animovaný film, poznámky pro vyučující a metodickou příručku.
Praktický průvodce implementací interkulturního vzdělávání ve školách Kolektiv autorů INTER PROJECT Praktický nástroj pro pomoc  učitelům při analyzování, realizaci a zlepšování interkulturního vzdělávání ve školní praxi.
Romové Člověk v tísni, o.p.s. Multikulturalita Příručka obsahuje teoretické informace pro učitele a aktivity pro studenty vážící se k tématu Romů.
Ušili to na nás Anna Cisariková, Kateřina Hošková, Michaela Rychtecká Společnost pro fair-trade Tato publikace informuje o pracovních podmínkách v rozvojových zemích, o příčinách současného stavu a jeho dopadech na životy konkrétních obyvatel i na celé státy.
Začneme třeba takhle... Michaela Čakrtová Česká rada dětí a mládeže Příručka obsahuje interaktivní hry s tématy lidských práv a multikulturní společnosti. Příručka slouží k lepšímu pochopení minoritních skupin. Publikace je členěna do tří oddílů: hry na schůzku, hry na ven a hry celoroční a celotáborové.

 

ANGLICKÉ

All different all equall Council of Europe, kolektiv autorů Člověk v tísni, o.p.s. Příručka obsahuje  nápady, zdroje, metodiky a aktivity pro neformální interkulturní výchovu mládeže a dospělých. 
Diversity Activities for Youth and Adults Patreese D. Ingram, The Pennsylvanian State University. College of Agricultural Sciences
Agricultural Research and Cooperative Extension
Tato příručka popisuje 6 aktivit, které mají zvýšit porozumění rozmanitostem.
Managing Diverse Work Teams: a Bussiness Model for Diversity Management Australian Centre for International Bussiness. Australian Centre for International Bussiness Tato příručka podává návod, jak efektivně vést interkulturní firmu.

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.