Kalendář akcí
Náš projektDalší
<< Listopad 2022>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Za spolupráci děkujeme
NICM
Tandem
Kontaktní údaje
Multikulturní centrum Praha, z.s.
Náplavní 1
120 00 Praha 2
Email:

Telefon:
296325345

Počítadlo návštěv
Online:
2

Dnes návštěv:
51

Celkem návštěv:
490773

Aktivity

NÁZEV AUTOR ZDROJ ANOTACE
Albatros Martina Vaněčková Člověk v tísni, o.p.s. Aktivita zaměřená na prožití si zkušenosti ze setkání s neznámou kulturou a empatií vůči ní. Aktivita se dále zabývá poznáním sebe sama, svých reakcí a vyjádřením vlastních pocitů. 
Azylant jako... Martina Vaněčková Člověk v tísni, o.p.s. Tato aktivita se zabývá vztahem studentů k azylantům.
Bohatí chudí, chudí bohatí Petr Chára Člověk v tísni, o.p.s. Při této aktivitě si studenti uvědomí, jak je v různých částech světa chápána chudoba a že chudobu nelze měřit pouze finančním příjmem.
Bohoušovy džíny Petr Chára Člověk v tísni, o.p.s. Studenti na populárním produktu odhalí propojenost a závislosti ve světovém obchodě.
Cesta k vodě Tina Rosenbergová Člověk v tísni, o.p.s. Aktivita vede studenty k zamyšlení se nad problémy související s nedostatkem pitné vody  v rozvojových zemích.
Cestující Martina Vaněčková Člověk v tísni, o.p.s. Tato aktivita vede studenty k zamyšlení se nad stereotypy.
Co (z)může jedinec? Petra Skalická Člověk v tísni, o.p.s. Tato aktivita vede studenty k zamyšlení se nad úlohou jedinců v boji za lidská práva.
Děti - uprchlíci Martina Vaněčková Člověk v tísni, o.p.s. Tato aktivita se zabývá tématem dětských uprchlíků. Věnuje se pochopení významu dětských práv a pracuje s tématem předsudky, diskriminace, marginalizace a útlak.
Dětský svět Petra Skalická Člověk v tísni, o.p.s. Tato aktivita pracuje s tématem lidských práv.
Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Cílem této aktivity je, aby si studenti uvědomili nerovnosti ve světovém obchodě a seznámili se s koncepcí fair trade a jejími přínosy pro zemědělce v rozvojových zemích.
Moje přání Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Při této aktivitě žáci poznají relativitu hodnot vázanou na životní situaci.

 

ANGLICKÉ

The Vicious Circle of Poverty Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Aktivita do výuky angličtiny, která slouží k uvědomění si existence slumů a začarovaného kruhu chudoby. 
Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Cílem této aktivity je, aby si studenti uvědomili nerovnosti ve světovém obchodě a seznámili se s koncepcí fair trade a jejími přínosy pro zemědělce v rozvojových zemích.
Hunger Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Cílem této aktivity je mezi studenty zvýšit povědomí o hladu a chudobě ve světě.
The Rich and the Poor Společnosti pro Fair Trade Společnosti pro Fair Trade Cílem této aktivity je seznámit studenty s  příčinami chudoby v rozvojových zemích s důrazem na její historické kořeny.  

Copyright © 2011 Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.